Гранат (Punica granatum) – це листопадна плодоносна рослина, яка росте як дерево або чагарник у зонах жорсткості від 7 до 11 Міністерства сільського господарства. Гранати виростають заввишки близько 3 м-коду у вигляді чагарника або 6 м-коду у вигляді дерева. Вони цвітуть влітку, мають червоно-оранжеві квіти, круглі червоні плоди та темно-зелене листя.

Ґрунт та сонце

Гранат росте на піщаних і важких глинистих ґрунтах, але найкращі результати дає суглинний ґрунт. Піщані грунти знижують плодоношення, але в глинистих грунтах плоди виходять блідими. Гранати не переносять лужних ґрунтів, їм потрібний кисліший ґрунт з pH від 5,5 до 7,0. Торф'яний мох або сірка зроблять грунт більш кислим, а доломітове вапно підвищить pH, якщо ваш грунт знаходиться поза оптимальним діапазоном. Для плодоношення рослини потрібне повне сонце.

Посадка

Гранати слід висаджувати якомога раніше після останніх весняних заморозків, щоб дати їм час загартуватися на зиму. Перед посадкою обробіть ґрунт, щоб розпушити, і додайте поправки, такі як торф'яний мох, компост або інші органічні речовини, щоб збільшити кількість вологи та поживних речовин. Чагарники садіть на відстані 180-270 см один від одного, а дерева - 4,5-5,4 м. Посадочні ями повинні бути як мінімум вдвічі ширші за кореневу кулю і засипані так, щоб поверхня грунту була нижче крони дерева або чагарника.

Вода та добрива

Щотижневий полив підтримуватиме вологість ґрунту, достатню для плодоношення. Деревам потрібно від 125 до 150 см води на рік. Особливо в кінці літа та восени, підтримуйте грунт постійно вологим, поливаючи, коли верхні 2,5 см грунту висохне. Гранати посухостійкі, але без достатньої кількості води врожай може бути невеликим. Молодим деревам потрібно близько 84 г азоту, що вноситься наприкінці зими та напровесні. Коли дерево дозріє, кількість азоту слід збільшити до 0,25-0,5 кг азоту, розподіляючи його між двома періодами внесення. Гранати не потребують додаткового калію або фосфору, хоча іноді може знадобитися обприскування цинком.

Обрізка

У природних умовах гранат росте як чагарник. Щоб надати йому форму дерева, виберіть найсильніший стовбур і видаліть інші, обрізаючи всі відростки, що утворюються. При посадці обріжте рослини до 24-30 см у висоту. Наступної зими обріжте гілки на 40%. У наступні роки обрізайте присоски та поливайте пагони при необхідності.

Щорічне зимове обрізування дозволить зберегти дерево або чагарник акуратним та здоровим. Видаліть мертві, пошкоджені або хворі гілки та обріжте окремі гілки до зовнішньої нирки, щоб надати дереву форму.