Перспективним бізнесом у сільському господарстві можна вважати відкриття невеликої свиноферми. Цей бізнес актуальний і підходить тим, хто має ділянку, будинок та будівлі у вигляді сараю в селі чи іншій сільській місцевості. Ще бізнес вигідний тим, що не потрібно набирати робітників, бо за цим може стежити сам господар або інші члени сім'ї.

Бізнес можна розпочинати з невеликого поголів'я свиней – достатньо буде на початковому етапі 15-20 молодняків. Якщо у вас немає свинарника чи сараю, то потрібно буде його збудувати. На придбання молодняку ​​свиней може знадобитися в середньому близько 50 тисяч рублів. Свинок купуйте у кількох заводчиків – це допоможе уникнути перехрещення між собою особин свинок одного роду.

Витрати на утримання свиней можна скоротити, якщо забиратимете відходи зі столових та інших точок громадського харчування. Це допоможе їм позбавитися непотрібного відходу, які вони все одно викидають. Можна для цього укласти договір між вами та організацією громадського харчування та закуповувати відходи за незначною ціною. Крім цього, тваринам обов'язково потрібно купувати вітаміни та спеціальні корми, щоб вони залишалися здоровими та набирали вагу.


Власнику свиноферми треба знати ще один важливий нюанс. Періодично всіх тварин повинен оглядати ветеринарний лікар, щоб завчасно виявити хворобу, якщо таке станеться. Тому заздалегідь потрібно дізнатися, чи є у вашій місцевості такий фахівець і скільки він бере свої послуги. Якщо поблизу немає ветеринарного лікаря, заздалегідь потрібно знайти його та домовитися з ним про його послуги.
Щоб реалізувати м'ясо, підприємець повинен на ринку взяти в оренду відповідне для цього торгове місце, встановити холодильник і всі необхідні пристосування. Можна реалізувати свій продукт через оптових покупців, але в такому випадку вартість продукції буде набагато нижчою за роздрібну, але ви при цьому зможете економити на оренді та зарплаті, якщо наймете продавця. У результаті, прибуток вийде приблизно однаковий.


Розведенням свиней потрібно почати займатися навесні, бо за літо молодняк зростатиме, а восени вже можна буде різати дорослу особину та продавати м'ясо. Всі вкладення, які ви зробили навесні, можна буде виправдати вже восени, тобто через півроку, і при цьому отримати непоганий прибуток.

У міру зростання бізнесу та набуття досвіду, коли у вас вже є перевірені постачальники обладнання та корми, можна поступово розширювати бізнес: будувати нові свинарники та закуповувати з кожним разом більше поголів'я молодняку. Тоді в цьому випадку без найманих працівників не обійтись. Ви будете наймати на роботу свинарів, зоотехніка, різноробочих. Якщо буде розширюватися бізнес, то зростатиме і дохід.